Dorka

Aktuálně

Výstava obrazů Daniela Buňková

O mně

 

Maluji převážně olejovým měkkým pastelem, 
a to buď na křídový hladký papír, akvarelový umělecký papír
papír se strukturou plátna, anebo na plátno. 
Technika olejového pastelu mi umožňuje velmi širokou 
škálu práce. Obrazy kreslím, roztírám prsty, barvu vrstvím 
a proškrabávám… 

Ta hranice techniky olejového pastelu na pomezí malby 
a kresby, někdy prolínání obrazu s tím, co technicky připomíná 
ilustraci, je prostředek, který mi umožňuje se nejlépe vyjádřit. 

Mými tématy jsou krajina, mraky, vodní hladina, ptáci, ale také témata na pomezí abstrakce, a příroda a vodní hladina ve spojení s člověkem nebo zvířetem. 

Na obsahové úrovni mi jde ale především o jakousi relaxaci, a to jak pro diváka, tak v první fázi pro mne – tvůrce. K malování přistupuji jako k formě určité ´meditace´, hledám klid, vnitřní ticho, harmonii a spojení. To je to, co bych  chtěla předat dál. Ráda experimentuji s různou formou zpracování, takže má tvorba je velmi různorodá. Nejde mi ale o formu, ta je prostředkem, jak stvořit energii obrazu. 

Jsem majitelka firmy Tignum s.r.o., která pod značkou Dobré rozhodnutí dělá renovace a ošetření krovů a roubenek. 

Přestěhovala jsem se z Prahy na venkov. Díky práci, přírodě a rodině, kteří vnáší klid a stabilitu do mého života, jsem se po letech hledání a pracovních aktivit v oblasti marketingu a péče o prosperitu firmu, opět vrátila k intenzivní, kontinuální tvorbě.  Malování je pro mne nejen způsob projevu a komunikace, ale především forma relaxace. 

Mám online galerii / e-shop www.daniela-painting.cz, který jsem začala tvořit na konci roku 2023. 

Nyní bych chtěla napřímit síly do navázání nových kontaktů, poskytnout v případě možnosti některé obrazy do komisního  prodeje a uspořádat výstavu. 

ak. mal. Mgr. Daniela Buňková 

E-mail: paintingdaniela@gmail.com 

www.daniela-painting.cz 

https://www.facebook.com/daniela.painting.cz

https://www.linkedin.com/in/danielabunkova/

https://www.instagram.com/danielabunkova/

Středočeský kraj, Chocerady 

Zdeněk Tománek

Pozvání do Galerie DORKA/Ateliéru Janula přijal Zdeněk Tománek. Kromě toho, že se s Františkem Janulou osobně zná, oba chovají respekt k dílu toho druhého. Zdeněk Tománek je ovšem i přítel naší galerie, kde již několikrát vystavoval. Pro stávající expozici jsme spíše namátkou z jeho bohaté tvorby vybrali něco málo obrazů a bronzů. Něco málo proto, že jsme víceméně dbali na barevné sladění, na druhou stranu se chystáme tuto expozici nejméně dvakrát obměnit v jiné barevnosti.

Boris Jirků

V Galerii DORKA/Ateliéru Janula hostíme tentokrát Borise Jirků. Je to výstava neplánovaná, tudíž spontánně sestavená. Inspirací k ní byla monumentální socha „LEVITACE“, kterou Boris Jirků připravuje pro veřejnou instalaci v Praze. Těšíme se na ni tak, že jsme si neodepřeli vystavit model této sochy a doplnit jej několika obrazy a  především serigrafiemi, které nás nepřestávají fascinovat dokonalou linkou, jíž autor suverénně vládne.

uzavreny svet1

ALEŠ KREJČA – UZAVŘENÝ SVĚT (Výstava prodloužena do 25. 6 . 2020)

V sobotu 21.3.2020 byla bez vernisáže – ze zřejmých důvodů – zahájena výstava malíře a grafika Aleše Krejči. Mnohým z vás je znám jako významný představitel českého imaginativního umění. Někdejší žák grafického oddělení Školy umeleckého priemyslu v Bratislavě absolvoval speciální ateliér plakátu a knižní grafiky u profesora Františka Muziky na VŠUP v Praze.  Paralelně s dlouholetým působením v grafických oborech autor nepřestal nikdy v hledání autentického výrazu na poli fantasijní malby, jehož výsledky prezentoval více než čtyřmi desítkami autorských výstav doma i v zahraničí. Vycházeje ze surrealistických východisek rozšířených o některé postupy informelu šedesátých let, obohacuje dnes devětasedmdesátiletý autor osobitým vkladem současnou českou výtvarnou scénu fantaskního symbolismu. Tato prodejní výstava je prodloužena do 25. června 2020.

FJ C est moi A4 pozvanka 11

FRANTIŠEK JANULA V OPAVĚ

V renomované Galerii Hřivnáč v Opavě byla zahájena výstava prací Františka Januly pod názvem C´est moi. Autor se v Opavě představuje poprvé, proto jednak onen název, jednak i výběr obrazů. Ten pokrývá rozpětí od realistických prací po abstrakce, opět na různorodých materiálech, jak je pro autora typické. Výstava potrvá do 18. ledna 2020. (foto Galerie Hřivnáč)

ZIMNI JANULA1

ZIMNÍ VÝSTAVA FRANTIŠKA JANULY

V tvorbě Františka Januly se můžeme setkat s použitím nejrůznějších materiálů. Do nyní instalované výstavy jsme zařadili velké práce na linoleu, menší jsou ryté a malbou dotvořené na dřevěných deskách. K pracím na kartonu se váže historka o jejich využití z nouze před výstavou v proslulé galerii ABCD na pařížském bulváru Saint-Germaine. Malíř jako věčný bohém tehdy neměl na plátna a barvy a celou výstavu proto připravil z prořezávaných a jinak upravených obyčejných kartonů. Prakticky celé výstava se tehdy prodala. Pár zbylých prací je naštěstí v našem depozitu.

ve vlnkach1

HOST FRANTIŠKA JANULY

Galerie DORKA má tu čest opět přivítat ve svých prostorách Michaela Rittsteina, tentokrát u příležitosti jeho životního jubilea. V rámci programu Host Františka Januly jsme ze soukromých sbírek sestavili kolekci spíš menších prací, akrylů a olejů na plátně z let 2005 až 2015. Nezaměnitelný autorův výraz, malířské mistrovství i náměty jeho obrazů jistě potěší každého návštěvníka. Výstava s názvem „Ve vlnkách“, která potrvá do 3. listopadu 2019, tak předznamenává výstavu „Ve vlnách“, připravovnou v Jízdárně Pražského hradu.